Čo ušetríte na teambuildingu, miniete na hiringu. Krát dva. 💸💸

Cestujúc z firemného mecheche na Čertovici sa zamýšľam, akú magic dokáže urobiť takáto spoločná akcia. ❄️🏔️ Vo Wiktor Leo Burnett ich máme počas roka niekoľko. Vlajkovou loďou je jesenný Leo Camp, ktorý sa koná kade-tade na cool miestach. Napríklad v Banskej Štiavnici, Prahe alebo Budapešti. Počas leta mávame fancy edukáciu - Cannes Predictions, v decembri vianočné večierky. Okrem toho pravidelné tímové pivá a niekoľkokrát do roka sa po pracovnej dobe stretneme aj s dôležitými klientmi.

V minulosti som sa nezriedka stretol s viac či menej explicitne vyjadreným názorom, že firemné akcie sú vlastne vyhodené peniaze. Lebo že komu pomôže opijáš, lebo že nie sú peniaze, lebo že inokedy, keď bude čas. 🙄

A viete, od koho som túto premisu počul najčastejšie? Zlatého bludišťáka a cukrovinky Čierny princ získava ten, kto si tipol, že práve od ľudí, v ktorých najväšom záujme by malo byť tie teambuildingy usporiadávať.

Firmy takýchto leadrov mali pár vecí spoločných. Ľudia v nich boli poskupinkovaní, apriórne prednasratí, nespokojní a ich dátum spotreby vypršal podozrivo skoro. A to je za mna ultimátne merítko, aký je ten ktorý zamestnávateľ. V akomkoľvek odvetví. Keď sa na pozíciách mená striedajú tak rýchlo, že si ich človek s priemernou (čiže oveľa lepšou ako je tá moja 😂) pamäťou nedokáže zapamätať, niečo je určite zle.

Spokojnosť ľudí určite nemajú na svedomí len teambuldingy. Rozhodne ale patrím k teamu, ktorí verí, že buildingovanie zdravých vzťahov na pracovisku je základom dobre fungujúcej firmy. Aj ekonomicky. 📈💡

Hlavne v biznisoch, kde je nedostatok kvalitnej voľnej pracovnej sily. Situácia sa dá fixnúť preplateným, novým človekom. Pri každom ale musíte vyspendovať XY hodín na onboarding a aj keď je drahá a s papiermi, stále je to len mačka vo vreci.

Oveľa efektívnejšie je investovať do aktuálnych zamestnancov a zabezpečiť, že u vás vydržia 3-4x dlhšie. Aspoň tak si to môj common sense myslí.

No nič, pomalčky sa blížime do Bratislavy. Tak už len klišé fakt, že s kolegami trávime štvrtinu života a je ozaj dôležité ako sa pri tom cítime. Hlasno tlieskam WLB za to, že robí to, čo robí 💚 a odkladám mikrofón zase nabudúce. 🎤🎬

Používame súbory cookie na zlepšenie vášho používateľského zážitku. Pokračovaním súhlasíte s našimi zásadami používania súborov cookie.