
JE LOGO MAJSTROVSTIEV PODPRAHOVÁ REKLAMA NA Tipsport?
Minulý týždeň sme si s Peter Kacenka trošku zakonšpirovali nad tohtoročným logom MS v hokeji. 😁 🏒 Kým zvyčajne viac či menej nápadite odkazuje na hosťujúcu krajinu, tentokrát je tá explikácia ponekud originálnejšia. Podľa oficiálneho webu IIHF by malo byť logo in-line s vizuálnou identitou šampionátu "pulse". Tá je o zrkadlení tvarov, ktoré má metaforizovať atmosféru šampionátu, rezonujúcu nie len v samotnom dejisku, ale aj vo všetkých zapojených krajinách. Prikladám článok a zdravím THIS IS LOCCO & Grape 2023 s ich témou Mirror Mirror 😄 https://lnkd.in/evTEuaXR
No a teda o čom je tá konšpirácia. 🔍 Pár mesiacov dozadu podpísala IIHF novú 5-ročnú zmluvu so značkou Tipsport, ktorá si v ostatnom čase vybudovala monopol na hokejový sponzoring. Okrem MS podporuje národnú súťaž v Čechách, hokejovú Ligu majstrov a je aj regionálnym partnerom NHL, Davida Pastrňáka a Tomáša Tatara. 👏 Človek by povedal, že viac sa ten hokej vyhrotiť z ich strany už ani nedá. Alebo? Vizuálna podobnosť loga tohtoročných majstrovstiev s fajkou Tipsportu je veľká. 🟠 🔵
Navyše v rámci športového marketingu nie je ničím výnimočným prispôsobiť identitu tímu alebo aj celej ligy generálnemu sponzorovi (viď Red Bull Salzburg, Mounfield Hradec Králové, Barclays Premier League a kopec ďalších).
Na druhej strane, majstrovstvá a olympiády boli v tomto smere doteraz nedotknuteľné. Tipsport je stále lokálna spoločnosť, operujúca len na slovenskom a českom trhu. 🇸🇰 🇨🇿 Aj ten branding na mantineloch a na ľade, ktoré vidíme počas zápasov MS je virtuálny, zobrazujúci sa len divákom týchto dvoch pomerne malých krajín. V mutáciách prenosov pre iné štáty a naživo na štadiónoch je na ich mieste logo konkurencie Unibet. V našej TV si to môžete všimnúť napríklad pri rozhovoroch v mixzóne.
A to je všetko k môjmu tohtotýždňovému zamysleniu. Všimol si tú podobnosť loga Tipsport s logom majstrovstiev ešte niekto? :) Napíšte do komentárov a poďme to rozlúsknuť. 👽 Lebo viete ako sa hovorí, síce to zrejme nie je pravda, ale mohla by byť! 🫣